JUOKAS – DALYKAS

RIMTAS

MEDIKŲ „TINGINYS“

 

Štai vienas iš visų taip mėgstamų „Tinginio“ – tikrai lengvai pagaminamo gardėsio – receptų, paskelbtų „La maistas“:
 1. Sausainius rankomis sutrupiname giliame inde.
2.Puode virš vidutinės ugnies ištirpiname sviestą. Į jį supilame kondensuotą pieną bei maišydami suberiame kakavą. Užviriname ir maišydami pakaitiname keletą minučių iki masė siek tiek sutirštės.
 1. Gautą masę užpilame ant sausainių ir šaukštu labai gerai išmaišome. Visi sausainiai turi būti daugmaž tolygiai pasidengę kakavine mase.
 2. Masę verčiame ant kepimo popieriaus ir spausdami tvirtu maišeliu formuojame norimo dydžio ir formos tinginį. Spaudžiame standžiai, kad neliktų tarpų.
 3. Leidžiame tinginiui atvėsti iki kambario temperatūros, o tada pridengiame maistine plėvele ir dedame į šaldytuvą bent 6-8 valandoms (dar geriau - nakčiai), kad sustingtų, susigertų.
Kaip ir nieko juokingo, tiesa? Bet paklausykite, kaip „Tinginio“ receptą patobulino viena neįgali moteris, vadinkime ją Rita, beje, jos profesija – virėja. Jos sesuo medikė. Nuvykusi pas ją paviešėti ji nustebo: sukrauta ištisomis virtinėmis šakočiai, visur pilna šokolado plytelių, kavos dėžučių, saldainių... Sesers ji paklausė, ką visa tai reiškia. „Neša ir neša pacientai... nebežinau nė ką daryti: šokoladų nesuvalgau, jie ima pelyti, šakočiai kai kurie jau suseno, sukietėjo, net dantimis neįkąsi, tokie kaip medis tie susenę šakočiai...“. Rita gyvena iš nedidukės pensijos, įpratusi taupyti, ji tiesiog pašiurpo nuo minties, kad visas šias nepigias gėrybes gali tekti tiesiog išmesti. Rita palaukė, kol sesuo išėjo į darbą ir ėmėsi šeimininkauti jos virtuvėje: atrinko pelyti pradėjusius šokoladus, jų surinko visą krūvą. Juos ištirpdė puodelyje, pridėjo į masę sviesto. Po to atrinko labiausiai susenusius ir sukietėjusius šakočius, nusilaužė gabaliukų ir juos susmulkino maždaug 1-2 kv. cm dydžio gabaliukais. Toliau „Tinginį“ formavo kaip įprasta, jį sušaldė. Kitą dieną patiekė tinginio seseriai. O, kaip ji nustebo: tokio skanaus „Tinginio“ kaip gyva nebuvo ragavusi. Tada Rita jai ir papasakojo, iš ko pagamintas šis skanumynas. Medikė nustebo: bet juk buvęs kietas šakotis suminkštėjo šokolado masėje, kaip skanu... „Reikės bendradarbėms nunešti paragauti ir receptą pasakyti, jos irgi nebežino, kur dėti tuos visus pacientų suneštus šokoladus ir kepinius“.
Turiu pasakyti, jog ir man teko šio medikų „Tinginio“ paragauti. Išties fantastiškas skonis, šakotis tiesiog atsiskleidžia nauju skoniu, nieko panašaus nesu ragavusi.
O vis dar nešantiems gydytojams šokoladus ir šakočius, vertėtų susimąstyti: ar tie medikai apskritai valgo tuos saldėsius, ar netenka jų pagedusių tiesiog išmesti? Na, jei vis dėto nusprendėte ir toliau saldinti medikų gyvenimą savo dovanomis, galite prie jų drąsiai pridėti ir aukščiau pateiktąjį „Tinginio“ receptą – dėl visa ko, kad geri produktai neatsidurtų šiukšliadėžėse ir konteineriuose.
 
Užrašyta 2020-11-19

 
Idėja Helovinui:


Karikatūrų autorius - Paulius Armonas, sukurta paauglystės amžiuje.TERAPIJŲ PASIRINKIMO GALIMYBĖS, ARBA KĄ GERO SAVO NAUDAI GALIMA NUVEIKTI RENKANTIS ĮVAIRIAS SIŪLOMAS PASLAUGAS

 • Ką daryti, jei gydytojas Jums paskyrė muzikos terapiją?

Atsakymas: Pasiklausyti, kaip groja tuščias Jūsų paties pilvas tyliame, tuščiame kambaryje.

 • Ką daryti, jei gydytojas Jums paskyrė meno terapiją?

Atsakymas: Nupiešti gydytojo karikatūrą, bet jam pačiam jos jokiu būdu nerodyti.

 • Ką daryti, jei gydytojas Jums paskyrė darbo terapiją?

Atsakymas: Susitvarkyti pagaliau savo rankinės turinį, jei esate moteris, jei esate vyras – žinoma, nedarysite nieko, nes moteris jau dirba už Jus.

 • Ką daryti, jei gydytojas Jums paskyrė grupinės relaksacijos terapiją?

Atsakymas: Palaukti, kol susirinks grupelė parūkyti, tyliai prieiti, išsitraukti 20 centų ir paklausinėti kiekvieno rūkaliaus grupelėje, ar negalėtų parduoti vienos cigaretės – kaina maždaug tokia ir yra. Garantuotas dalykas – atsiras žmogus ar net du, kurie Jums padovanos cigaretę ir dar pridegs, centai liks Jums.

 • Ką daryti, jei gydytojas Jums paskyrė biblioterapiją (knygų skaitymo terapiją)?

Atsakymas: Nueiti į artimiausią viešąjį tualetą ir perskaityti, kas užrašyta ant sienų, durų ir pamėginti įsiminti bent vieną išminties „perliuką“.


Karikatūra sukurta Švedijoje viduramžiais. Prie jos yra prierašas: "Štai, kas atsitinka tiems, kurie vietoje pieno geria daug alaus".KAS YRA HUMORO TERAPIJA?

Humoro terapija nadoja šypsenos galią bei juoką skausmo gydymui.  Humoro terapija padeda Jums patiems atrasti būdus kaip juoktis ir šypsotis daugiau. Įprasta yra, kad juokai naudojami gydant vaikus, bet pastaruoju metu humoro terapija taikoma įvairaus amžiaus pacientams. Dauguma slaugytojų yra išmokusios prajuokinti tuos, kuriais jos rūpinasi, prižiūri. Mokslininkai tyrinėja, koks yra ryšys tarp proto ir kūno, ypač, kokios yra sąsajos su kūno gebėjimu sveikti. Manoma, kad juokas padeda keisti cheminius procesus smegenyse ir gali sustiprinti imuninę sistemą. Humoras gali padėti kontroliuoti situaciją ir padaryti ją labiau valdomą. Jis leidžia žmonėms išsivaduoti nuo baimių, streso, kas itin kenkia kūnui laikui bėgant. Humoras pagerina gyvenimo kokybę.

KADA PASITELKIAMA HUMORO TERAPIJA?

Bet kas gali naudoti humoro terapiją, taikyti ją prevenciškai ar kaip sudedamąją terapijos dalį bet kokios ligos gydymo atveju. Chroninės ligos turi neigiamą efektą nuotaikai ir pažiūroms, kas gali pabloginti ligos eigą. Humoro terapija padeda sumažinti negatyvius efektus ar nesveikumo pojūtį, kontrolės nebuvimą, bejėgiškumą, kas yra bendros problemos tokių susirgimų kaip vėžys atveju. Chroninių ligų atveju humoro terapija taip pat yra prevencinė priemonė. Humoro terapija padeda sumažinti stresą, kylantį iš bejėgiškumo būklės suvokimo, kai asmuo serga. Prižiūrimieji ligoniai ir tie, kurie jais rūpinasi gali praktikuoti humoro terapiją drauge, jie gali pagerinti abipusiai savo sveikatą tiesiog pasitelkdami juokus.

AR HUMORO TERAPIJA YRA SAUGI?

Humoro terapija yra visiškai saugi. Jūsų gydytojas yra linkęs pasitelkti bet kuriuos metodus naudodamasis humoro terapija, net tuomet, jei nežino, kokie yra specifiniai medicininiai privalumai kaip šios terapijos rezultatas. Kadangi tai nėra brangu, nerizikinga, nesunkiai prieinama, praktiškai nėra priežasčių, kodėl humoro terapija negalėtų būti taikoma. Visada pasisakykite gydytojui, jei taikote alternatyvią terapiją ar planuojate derinti alternatyvią terapiją prie jau jums taikomų medicininių procedūrų. Neišmintinga atsisakyti medicininės priežiūros ir pasikliauti vien alternatyvia terapija.
Pastaba: Dėl savo konkrečios situacijos įvertinimo, medicinio patarimo kreipkitės į Jus gydantį mediką.
Šaltinis: <https://www.uofmhealth.org/health-library/aa93107>, žr. 2019-11-09.


GUDRUČIO AGENTŪROS SKELBIMAI,

kreiptis padekimesau19@gmail.com

 • TURTUOLIO: Pirksiu blusą, siūlyti kartu su šunimi.
 • VIDUTINIOKO: Ieškau žmonos su auksiniais dantimis.
 • ELGETOS: Pirksiu lazdą, pagamintą iš dešros.
 • DARBDAVIO: Įdarbinsiu aukštos blondinės mamą, galinčią išnuomoti kambarį savo bute.
 • BEDARBĖS (19 metų amžiaus): Ieškau gerai apmokamo darbo. Viršininkas turi būti ne vyresnis kaip 30 metų, juodaplaukis, su nuosavu namu ir transporto priemone.
 • BEDARBIO: Profesija – „Alfonsas“. Galiu pateikti 6 šeimininkių rekomendacijas. Ieškau vietos pas gyventi mokančią moterį.
 • AUKLĖS (21 metų amžiaus): Vaiko tėvas turi būti ne žemesnis kaip 190 cm ūgio, dėmesingas ir paslaugus.
 • NARO: Išsinuomočiau vonios kambarį.

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

SENI GERI ANEKDOTAI

 ¤ Skambutis į reanimaciją:
– Sakykit, Jonaitis dar gyvas?
– Dar ne.


 ¤ Staiga iš psichiatrinės ligoninės išbėga žmogus su kėde, pamato einant nepažįstama senuką ir pradeda vytis. Senukas ima bėgti, ligonis iš paskos. Pavargo senukas, atsirėmė į medį ir galvoja, kas bus toliau. Pribėgęs ligonis mandagiai sako:
– Prašom sėstis!

 ¤ Ateina pas daktarę pacientas ir sako:
– Daktare, man kojos juoduoja!
– O plauti bandete? – paklausė daktarė.
– O tai padeda?

 ¤ – Daktare, jeigu valgysiu daug morkų, ar tikrai pagerės mano regėjimas?
– Aišku! Argi kada matėte triušį su akiniais?

 ¤ Operacineje chirurgas asistentui:
– Skalpelį. Spiritą. Agurką.

 ¤ Ateina seselė pas miegantį ligonį ir sako:
– Ligoni, laikas keltis, migdomųjų atnešiau.

 

¤ Ligoninėje:
– Sesele, man atrodo, jūs šiandien ne ta koja iš lovos išlipote...
– Kodėl gi?
– Jūs apsiavusi daktaro šliurėmis!

¤ Gydytojau kaip greitai įtraukti pilvą?

– Pasisukite nugara!

 ¤ Gydytojau mano vyras labai serga. Ką daryti?

– Visų pirma reikia nustatyti diagnozę. Nusirenkite ir parodykite, kur jam skauda.

 ¤ Garsus chirurgas sako ligoniui:

– Tai labai paprasta operacija. Po pusvalandžio jūs jau galėsite judinti kojas. Po valandos bėgiosite aplink lovą. O vakare pėsčiomis išeisite namo.

– O ar man galima nors per operaciją truputi pagulėti?

¤ O dabar, ligoni, sulenkite kelią...

– Į kokią pusę, daktare?

 ¤ Daktare, maldauju, nieko nuo manęs neslėpkite, net paties baisiausio! Sakykite, ar mano vyras po šito rankos lūžio dar kada nors galės plauti indus?

 ¤ Aš jums negaliu šių lašų parduoti be recepto.

– Kodėl?

– O jei jūs staiga apaksite?

– Nesijaudinkite, tokiu atveju aš negalėsiu jūsų rasti.

 Iš:http://gyvensena.sveikas.lt/lt/pries_senejima/juokas_gydo_anekdotai_apie_mus_ir_medikus/#
Ypač greitas, bet veiksmingas testas: ar patiriate stresą?

Publikuota: 2016-04-01

 

Tai greitas testas, kuris padės nustatyti jūsų patiriamo streso lygį. Prieš atidarydami nuorodą atidžiai perskaitykite instrukcijas.

Ši nuotrauka buvo naudojama tyrinėti streso lygiui St. Mary ligoninėje.

Pažiūrėkite į du delfinus vandenyje. Delfinai yra visiškai vienodi. Moksliniai tyrimai įrodė, kad nepaisant to, kad delfinai vienas nuo kito nesiskiria, žmogus, kuris patiria daug streso mato daug skirtumų tarp šių delfinų.

Kuo daugiau skirtumų žmogus randa, tuo labiau jį kamuoja stresas.  Pažiūrėkite į paveikslėlį, jei iš karto pastebite daugiau nei 2 skirtumus, jums reiktų poilsio ir laiko sau. Pamatykite nuotrauką.Na kaip sekėsi? Ar jau reikia atostogų?! 

Iš: <http://www.technologijos.lt/p/spausdinti?name=S-52693>, žr. 2020-09-28.
JUOKAS – DALYKAS RIMTAS:
TESTAS „KUR JUMS GERIAU SEKASI – DARBE AR MEILĖJE?“


 
 ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

 1. Kuris kambarys Jums svarbiausias?

Svetainė                          3

Vonia                              0

Miegamasis                    6

Virtuvė                         10

 

 1. Ar esate pavydus?

Labai                              0

Nė trupučio                    7

Taip, bet to nerodau    10

Kartais                           4

 

 1. Ar Jūsų nuomone, rytinė mankšta būtina?

Taip, būtina                  10

Naudinga                       0

Labai varginanti           2

Nereikalinga                 1

 

 1. Ar mėgstate eiti į vakarėlius?

Taip                                 5

Kartais                            1

Ne                                    0

Tik jei aš jį rengiu         4

 

 1. Kaip Jūs geriausiai jaučiatės?

Su naminėmis šlepetėmis                        2

Su išeiginiais bateliais                             4

Su sporto avalyne                                    5

Basas                                                         0

 1. Kaip elgiatės, jei susipyksta Jūsų draugai?

Stoju į kurio nors pusę                            3

Palieku juos vienus, kad susitaikytų      6

Stengiuosi sutaikyti                                 0

 

 1. Koks sportas Jums labiausiai patinka?

Arklių                                                          5                       

Lengvosios atletikos                                   8

Plaukimas                                                   8

Dziudo                                                         6

 

 1. Ar Jūs už lygias vyrų ir moterų teises?

Taip                                                           6

Apie tai negalvoju                                    4

Nepripažįstu to                                         1

Stengiuosi tai įgyvendinti                      10

 

 1. Pasakoja „stiprų“ anekdotą, kaip Jūs elgiatės?

Palieku kompaniją                                    4

Lyg niekur nieko klausausi                      2

Piktinuosi                                                   6

Pats ką nors papasakoju                           5

 

 1. Kaip elgiatės pralaimėjęs kokį žaidimą?

Pareiškiu nusivylimą                               5

Juokiuosi išsavęs                                      9

Toliau žaidžiu                                           7

Baigiu žaisti                                              6

 

DABAR SUSKAIČIUOKITE TAŠKUS

 

 Jei surinkote iki 35 taškų: Žmogus, kuriam atidavėte širdį, gali būti tikras, kad Jums svarbiausia – meilė. Aišku, Jus domina su profesija susiję dalykai, tačiau svarbiausia Jums šeima. Be to, esate labai jausmingas, kiekvienas grubus žodis Jus žeidža, bet greitai ir atlyžtate... meilės vardan.
36-50 taškų: Moteris, surinkusi tiek taškų yra labiausiai geidžiama. Jeigu nebūtų tokių moterų, nebūtų ir jokių meilės nuotykių. Ištikimybė – ne pats stpriausias Jūsų charakterio bruožas. Kaip drugelis skraidote nuo vieno žiedo prie kito. Pagalvokite – ar Jums teko matyti seną drugelį?
51-65 taškai: Puikiai derinate savigarbą, norą daryti karjerą ir žavesį. Vis dėlto partneriui su Jumis bus sunku. Jam teks įprasti, kad jis – ne vienintelis Jūsų rūpestis.
Per 65 taškus: Sėkmė darbe – Jūsų gyvenimo tikslas. Su partneriu dažnai kalbatės apie asmeninę laisvę.

Griežtai draudžiama „Padėkime sau'19“ paskelbtą žodinę ir vaizdinę informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Padėkime sau'19“ kaip šaltinį.

 

 
PRENUMERUOKITE LEIDINĮ "PADĖKIME SAU'19":
KREIPKITĖS E-ADRESU This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.