JUOKAS – DALYKAS

RIMTAS
____________________________________________________

BLIC ŠPOSAI

(1) APIE VYRUS VIRŠ 40-ies

2021-01-13

Kalbasi vyras su žmona. Vyras pasakoja: mano pažįstamo, kuriam virš 40 metų, žmona pradėjo važinėti į Turkiją. Viena, vyrą palieka namie. Jis mums skundžiasi, kai susirenkame pirtyje. Sakė, neseniai atvažiavo turkas į Vilnių, atėjo tiesiai į jo namus, žmona jį priėmė, bet savo vyrą išmetė iš namų. Pažįstamas klausia, ką daryti. Mes, jo pažįstami, patarėme palaukti, kol žmonai tas turkas nusibos, tuo tarpu tyliai kur pagyventi sandėliuke, žmona vis viena išmes ir turką... ką manai tu?
Žmona patylėjo.
Po poros dienų žmona sako savo vyrui: Žinai, buvo geras pramoginis reportažas apie rusakalbių moterų vojažus į Turkiją. Ot, šaunuolės moteriškės. Šoka, trypia, raitosi, apsirengusios kaip 12metės, visos tokios stambiagabaritės, joms mažiausiai po 50-70 metų... Aplink sukasi gražuoliai turkai, kiekvienas vertas nuodėmės. Rusakalbės gausiai juos apdovanoja stambiomis kupiūromis. Kaip manai, iš kur jos tas kupiūras susirinko?
Vyras pagalvojo porą minučių ir sako: Tai ir aš mačiau pramoginį reportažą apie tai, kaip tų vyrų, kurių nė viena normali ir garbinga mergina nenori nors tie vyrai ir turi didelius kapšus pinigų ar bent jau nekilnojamojo turto, yra visiems žinomos tautinės priklausomybės, tie, kuriuos nuolat iš visur išvaro, štai jau keli tūkstančiai metų, priimtini tik rusakalbėms. Manau, jos Turkijoje tiesiog nusikrato purvinais ir smirdinčiais pinigais, nuo kurių joms bloga, norisi vemti... o ką tu manai?
Žmona: Ai, man neįdomu svetimi smirdintys pinigai. Juk žinai, kad mokausi šokti sambą ir pats žinai, kur ją šoku. Juk žinai, ko tik užsinoriu, gaunu ir mano visos svajonės išsipildo... Einu, kaip tik užsiėmimo laikas, nebezirsk.

(2) APIE VYRUS VIRŠ 60-ies

2021-01-13

Kalbasi dvi neįgalios moterys, viena vyresnė, tik ką sulaukusi senatvės pensijos, atkutusi, nes kasmėnesinės pajamos padidėjo nuo 2021 m. apie 9 proc., ji pagaliau leido sau net antrojo karantino sąlygomis nusipirkti nagų užlakavimo trims mėnesiams paslaugą ant devynių nagų – vieno plaštakos piršto nago nėra – užsicementavo šviežiai susenusius nudrengtus ir klibančius protezus, prisiklijavo juos burnoje ir švepluodama saldžiu balseliu sako:
–        O tu žinai, aš dar ir kavalierių turiu, vyro draugas, kartu geria jie. Tas kavalierius man saldainių atneša, kviečia persikelti pas jį į namuką gyventi... bet va, vyras tiek nusigėrė, kad nebepaneša pilvo, nebeatsikelia nuo lovos visai, šlapinasi po savimi, jau daugybę metų net nesiprausia, bet gavęs pinigą kitą visada sugeba nueiti iki parduotuvės nusipirkti butelį, pakeliui dar draugai jį apstumdo, parsivelka moliais apkibęs, purvinas, skalbimo gi man kiek... o kavalierius visada švarus, linksmas, neapsišlapinęs... eičiau pas tą kavalierių nors dabar, bet kas plaus vyro skudurus, aš jam juk dar ir pusryčius į lovą nešu, sriūūūbą verdu...
–        Klausyk, leisk truputį tave pertraukti, – prašo ta, kuri dar nėra senatvės pensijos amžiaus. – Tu man pasakyk, kiek metų tavo vyrui?
–        Jaunesnis už mane, bet jau turi 60..., – sako senesnioji.
–        Tai tu būk rami, – sako jaunesnioji. – Nupenėjai, esi seniau sakiusi, kad sveria gal arti 200 kg tas tavo sutuoktinis, ilgai netemps, gali ruoštis laidotuvėms, o dabar dar ir Corona... liksi našlė, galėsi gi eiti pas tą savo kavalierių.
–        Tas tai taip, – atsako senoji. – Bet ką daryt iki tol? Aš juk neįgali, dar ir šuniuką turiu, aš šuniuką vedžioju, man darbo lyg ir pakanka...
–        Klausyk, neieškok gi tu kvailesnių už save, nutukusių vyrų priežiūra iki baigties kainuoja mažiausiai 11-12 eurų už valandą, paliatyvioji medicina vadinasi, niekam neįdomus tas tavo plikas nuogas girtuoklis. Juk tu pasakojai – butas irgi tavo, jis tik gėrė, nieko neuždirbo.
–        Bet jo banko kortelė pas mane, – sako senoji. – Nemanyk, kortelės tai tau neduosiu.
–        Ar tu visai nuo proto nušokusi? – stebisi jaunoji.  – Įgaliojimo juk neturi, kaip gi tu naudojiesi to pijoko kortele? Degi tu, nabage, eik pas šeimos gydytoją, gal gausi nemokamą valstybinę vietą sau ir sutuoktiniui pensionate, kur užsibūna turintieji proto negalią... tu bent ant popierėlio susirašiusi pajamas ir išlaidas susiskaičiuoti moki?
 
(3) APIE VYRUS VIRŠ 70-ies šposų nerasta, nes kruopščiai nagrinėjamas klausimas, ar tai apskritai vyrai, ar kokia tarpinė lytis, ar neretai – jau vien moterys, ir tik moterys...

2021-01-13
__________________________________________________________________

juodasis humoras, arba telieka pasitelkti sarkazmą

NIEKAS NEUŽMIRŠTA
2021-01-01
Pralėkė nuostabus 2020-ųjų gruodis. Valstybės mastu lyg ir liko nepastebėtos asmenų su negalia problemos net gruodžio 3-iąją – Neįgaliųjų dieną, o gruodžio 10 d., kada dėmesys sutelkiamas į Žmogaus teises, LR asmenys su negalia sėkmingai persiorientavo, jog aplinkybės tokios: 2019-2020 m. vykę teismai, kada nubausti buvo kelių miestų NDNT tarnautojai, medikai, už nemažus kyšius reikalingiems asmenims „padėję“ tapti neįgaliais ir išlaikomais valstybės, yra signalas, jog pasipelnymo iš neįgaliųjų asmenų aptarnavimo industrijos, kur klesti parazituojančių moteryčių bizniukai, neva, jos „rūpinasi“ asmenimis su negalia, – taip, ši era gali susilaukti saulėlydžio... O! Bet bendromis darbščiųjų raštininkų-fantazuotojų kastos, pasistiprinančios nemokamais kvaišalais ir medicininiu spiritu už dyka, dar vadinamos „medikais“, ir jų pačių sąmoningai ir tikslingai sužalotų vaikų, nuosavų mamyčių ir tėtukų, kuriems patinka už dyka gauti dirbtinius sąnarius ir naujus dantukus kas treji metai bei masažus su laimingomis pabaigomis iš Ligonių kasų kišenės, pastangomis atrasta nauja aukso gysla – specialieji poreikiai ir visa tai lydinčioji industrija... Na, ir kas, kad 2021 m. darbingo amžiaus asmenys su negalia vidutiniškai negaus net 280 eur/mėn. Jie juk gali perpardavinėti migdomuosius, raminamuosius, kurių receptų nebegalima taip laisvai kaip anksčiau gauti pas gydytojus, jie juk gali pagaliau dirbti – ir kaip patogu, apiforminamos moteriškutės trečdaliu etato kokiomis diedų snarglių valytojomis, bet realų krūvį darbe gauna kaip trijų etatų, na, žinoma, kadangi neįgalios, užmokestis taip pat skiriamas už 0,3 etato apimtis ir dezinfekuotis nuo karkalų reikia už savo lėšas... juk neįgalios – ko joms iš viso reikia? Tuo tarpu išdidus „darbdavys“ kas porą mėnesių už valstybės lėšas gauna vis naują „diedų karkalų valytoją ir dezinfekuotoją“, nes ankstesniosios po dviejų mėnesių „darbo“ atgulė amžino poilsio – COVID-19 kovos fronte žuvo, taip sakant...
PRIMINIMAS: Šaltinis: “Klaipėda”, 2019-12-19, p. 24, cituojamas dienraštis “Lietuvos aidas”, 1939, kalba netaisyta: KLAIPĖDOS KRAŠTO ŽINIOS: “Ypatingo teismo nubaustiems įvykdyta mirties bausmė šiems Klaipėdos krašto gyventojams: (…), Viliui Stegiui įvykdyta mirties bausmė už tai, kad jis itin žiauriu būdu nužudė invalidą Martyną Vilką.”
PRIERAŠAS: Atsižvelgiant į tai, kad 2020 m. vasarį buvo paskelbtas JT ŽTT raportas dėl asmenų su negalia diskriminacijos ir raporto nuostatų, nurodymų vykdymas privalomas net ir LR, kaip ES valstybei-narei, natūraliai keliamas klausimas: O kokia gi atsakomybė tenka esamiems LR medikams už jų „nuoširdų ir pasiaukojantį darbą“ visuomenės sveikatos labui, juk jie visi yra apdrausti taip, kad atsakomybė jiems netenka iš viso, niekas net piršteliu negali pagrūmoti už sveikam vaikui suluošintą sveikatą iš anksto tai kruopščiai suplanavus ir paskaičiavus, kokį ekonominį efektą tai duos ir greitu laiku, pirmiausia, žinoma, asmeninei „medikų“ kišenei, jų itin degradavusių giminaičių, artimųjų, draugelių ir butelio draugų bei dažnu atveju patologinių narkomanų-vaikų bei anūkėlių-idiotėlių, kurie visi taps bent jau papirosininkais, atvejais. Kiek ten sakėte milijardų eurų sukaupta asmeninėse medikų, jų artimųjų sąskaitose esamu metu? O kiek nekilnojamojo turto? O jų vojažus visomis kryptimis bei nepertraukiamai „atostogaujant“ ar užfiksavote? O kur dar VSDFV prie LR SADM „misija“ visoje šioje stebuklingai pelningoje industrijoje, kurios stebuklai stebina ne tik kitas ES valstybes, bet kelia nuostabą visame pasaulyje – LR suaugusiųjų populiacija virš 80 proc. yra su patologijomis, nepagydomomis ligomis, vaikai – virš 90 proc. nebepataisomai ligoti, likusieji maždaug 10 proc. gali būti ir visai dar iki šiol „medikų“ neapžiūrėti... na, ką gi. Tokioje visuomenėje tik ir galima „gerovė“... scenarijus gal maždaug toks: po frankenšteinų ar mankurtų sukūrimo cechą kiekvienuose „medikų“ namų ūkiuose, nesvarbu, kur jie įforminti – ar butukuose, ar namukuose, ar sodybėlėse, miškiukuose nuosavuose, ar pagaliau – tvarteliuose... Tik nepamirškite, kad juos visus reikia nuolat pagirti, jog „gražiai atrodo“... kitaip jie supyks, gali savaime sprogti, ekologinė tarša tada dar labiau padidės, uždės ES baudas už ekologijos normų pažeidimus – ir vėl bus pasaka be galo, visi įsidarbins aplinkosaugininkais – visuomeniniais pagrindais, žinoma, kitus likusius darbus nudirbs savanoriai – vaikai-našlaičiai ir senjoritos, kurioms per 75 metukai... Tad ar taip nebuvo anksčiau? Nejaugi? Ir nepamirškite pasiskųsti, jog esate didžiai įžeisti – juk iš to galima, oi, kaip neblogai uždirbti ir dar tuo pačiu nemokamai pasireklamuoti bei pasirinkus pagal apšvietimą tinkamesnį grimą prašmatniai praleisti laiką užsiėmus ložes spektaklių premjerose, LR dar vadinamuose „teismais“... Sėkmės!
_______________________________________________________________________________


KUO SKIRIASI PIRMASIS 2020 m. KARANTINAS (anglų k. lockdown) NUO ANTROJO?


2020-ųjų gruodis, dienos vis trumpėja, šviesos blyksnis vos vienas kitas, antrojo karantino dėl Covid-19 metas, Šv. Liucijos išvakarės, pas daug ką įžiebtos žvakelės, kalbasi dvi ilgametės draugės, viena – Prahoje, kita – Klaipėdoje. Prahoje gyvenančioji ir užimanti aukštą postą Čekijos Respublikos valstybės tarnyboje sako: „Per pirmąjį karantiną net sulysau, o šito metu – užlipau ant svarstyklių, 3 kg viršaus“. Klaipėdiškė atliepia: „O aš tai iki karantino daug baseine plaukiojau, apaugau tolygiai tokiais cukriniais lašinukais, svoris stabilus“. Prahiškė klausia: „O ką tu valgai?“. Klaipėdiškė atsako: “Na, dabar pas mus Adventas iki Kūčių, nuo mėsos susilaikoma, bet kad aš ir taip ištisus metus beveik tik uogom mintu, dar kokių riešutų, sūrio nusiperku, reikalui esant kruopas vartoju...“ Prahiškė įsiterpia: „Na, tai man taip sparčiai pilnėjančiai tikriausia per Kalėdas vietoje pyragėlių teks morkytes graužti“. Toliau vyko pokalbis apie mėgstamus gėrimus, tačiau šioje vietoje nuomonės apskritai išsiskyrė ir klaipėdiškė suprato, jog jos gėrimų prioritetai sutampa su prahiškės ilgametės draugės draugo, azartiško aviacijos mėgėjo (anglų k. boyfriend with hobby) skoniu... apie alų, jo naujas rūšis, poveikį sveikatai pakalbėti nespėta. Tebuvo pasiguosta, jog darbovietės Kalėdų vakarėlis tegalės vykti virtualiai..., tačiau liko neaišku, ar Prahos vakarėlyje bus morkyčių patiekalų stalas, ar koks prašmatnesnis – sunku pasakyti kol kas. Klaipėdoje tai seniai jau visi į šaldiklius pasitupdė mažiausiai po riebią žąsį ar bent jau po putlų viščiuką, be to, sukaupti kalnai bulvių ir kopūstų, todėl rūpesčio dėl Kalėdų vaišių stalo „namų ūkiuose“ kaip ir nėra.
Užrašyta 2020-12-17.
Iliustracija: virtualaus atviruko autorė – Diana Viluckienė, sukurta 2020-12-11.

P.S. 2020-12-23 papildyta informacija dėl visuotinai priimtino gėrimo pasitinkant Kalėdas. Prahiškės siūlymas - namų gamybos kiaušinių likeris. Apibendrinimas: tai nesukels jokio antagonizmo tarp alaus ir vyno/brendžio/konjako gerbėjų, suvienys degtinės/viskio/romo mėgėjus, užganėdins saldumynu mėgėjus, mat kiaušininis likeris gali būti pagardintas labai įvairiai ir būti įvairaus saldumo/kartumo lygio. Na, o šio leidinio redakcija priduria savo ruožtu: sena žemaičių patarlė byloja: "Nebūk per daug saldus - nurys, nebūk per daug kartus - išspjaus". RAMIŲ KALĖDŲ... Ir gal bus ne itin kuklu pridurti - šis mažytis naujienlaiškis "Padėkime sau'19" vos per kelis mėnesius nuo įkūrimo www 2020 m. rugpjūtį įrodė, jog labai su nedideliais ištekliais įmanoma integruoti mažiausias bendruomenes, pavienius asmenis, adresatus vietos savivaldos, nacionalinės valdžios lygmenimis bei kartu pasitelkti užsienio publikas integruojant informaciją iš JT ŽTT, kitų organizacijų, įskaitant ir asmeninius ryšius svetur.
______________________________________________________________________________

MEDIKŲ „TINGINYS“

Štai vienas iš visų taip mėgstamų „Tinginio“ – tikrai lengvai pagaminamo gardėsio – receptų, paskelbtų „La maistas“:
 1. Sausainius rankomis sutrupiname giliame inde.
2.Puode virš vidutinės ugnies ištirpiname sviestą. Į jį supilame kondensuotą pieną bei maišydami suberiame kakavą. Užviriname ir maišydami pakaitiname keletą minučių iki masė siek tiek sutirštės.
 1. Gautą masę užpilame ant sausainių ir šaukštu labai gerai išmaišome. Visi sausainiai turi būti daugmaž tolygiai pasidengę kakavine mase.
 2. Masę verčiame ant kepimo popieriaus ir spausdami tvirtu maišeliu formuojame norimo dydžio ir formos tinginį. Spaudžiame standžiai, kad neliktų tarpų.
 3. Leidžiame tinginiui atvėsti iki kambario temperatūros, o tada pridengiame maistine plėvele ir dedame į šaldytuvą bent 6-8 valandoms (dar geriau - nakčiai), kad sustingtų, susigertų.
Kaip ir nieko juokingo, tiesa? Bet paklausykite, kaip „Tinginio“ receptą patobulino viena neįgali moteris, vadinkime ją Rita, beje, jos profesija – virėja. Jos sesuo medikė. Rita, nuvykusi pas sesę paviešėti, nustebo: sukrauta ištisomis virtinėmis šakočiai, visur pilna šokolado plytelių, kavos dėžučių, saldainių... Sesers ji paklausė, ką visa tai reiškia. „Neša ir neša pacientai... nebežinau nė ką daryti: šokoladų nesuvalgau, jie ima pelyti, šakočiai kai kurie jau suseno, sukietėjo, net dantimis neįkąsi, tokie kaip medis tie susenę šakočiai...“. Rita gyvena iš nedidukės pensijos, įpratusi taupyti, ji tiesiog pašiurpo nuo minties, kad visas šias nepigias gėrybes gali tekti tiesiog išmesti. Rita palaukė, kol sesuo išėjo į darbą ir ėmėsi šeimininkauti jos virtuvėje: atrinko pelyti pradėjusius šokoladus, jų surinko visą krūvą. Juos ištirpdė puodelyje, pridėjo į masę sviesto, kondensuoto pieno. Po to atrinko labiausiai susenusius ir sukietėjusius šakočius, nusilaužė gabaliukų ir juos susmulkino maždaug 1-2 kv. cm dydžio gabaliukais. Toliau „Tinginį“ formavo kaip įprasta, jį sušaldė. Kitą dieną patiekė tinginio seseriai. O, kaip ji nustebo: tokio skanaus „Tinginio“ kaip gyva nebuvo ragavusi. Tada Rita jai ir papasakojo, iš ko pagamintas šis skanumynas. Medikė nustebo: bet juk buvęs kietas šakotis suminkštėjo šokolado masėje, kaip skanu... „Reikės bendradarbėms nunešti paragauti ir receptą pasakyti, jos irgi nebežino, kur dėti tuos visus pacientų suneštus šokoladus ir kepinius“.
Turiu pasakyti, jog ir man teko šio medikų „Tinginio“ paragauti. Išties fantastiškas skonis, šakotis tiesiog atsiskleidžia nauju skoniu, nieko panašaus nesu ragavusi.
O vis dar nešantiems gydytojams šokoladus ir šakočius, vertėtų susimąstyti: ar tie medikai apskritai valgo tuos saldėsius, ar netenka jų pagedusių tiesiog išmesti? Na, jei vis dėto nusprendėte ir toliau saldinti medikų gyvenimą savo dovanomis, galite prie jų drąsiai pridėti ir aukščiau pateiktąjį „Tinginio“ receptą – dėl visa ko, kad geri produktai neatsidurtų šiukšliadėžėse ir konteineriuose.

 

 


Užrašyta 2020-11-19

 
Idėja Helovinui:


Karikatūrų autorius - Paulius Armonas, sukurta paauglystės amžiuje.TERAPIJŲ PASIRINKIMO GALIMYBĖS, ARBA KĄ GERO SAVO NAUDAI GALIMA NUVEIKTI RENKANTIS ĮVAIRIAS SIŪLOMAS PASLAUGAS

 • Ką daryti, jei gydytojas Jums paskyrė muzikos terapiją?

Atsakymas: Pasiklausyti, kaip groja tuščias Jūsų paties pilvas tyliame, tuščiame kambaryje.

 • Ką daryti, jei gydytojas Jums paskyrė meno terapiją?

Atsakymas: Nupiešti gydytojo karikatūrą, bet jam pačiam jos jokiu būdu nerodyti.

 • Ką daryti, jei gydytojas Jums paskyrė darbo terapiją?

Atsakymas: Susitvarkyti pagaliau savo rankinės turinį, jei esate moteris, jei esate vyras – žinoma, nedarysite nieko, nes moteris jau dirba už Jus.

 • Ką daryti, jei gydytojas Jums paskyrė grupinės relaksacijos terapiją?

Atsakymas: Palaukti, kol susirinks grupelė parūkyti, tyliai prieiti, išsitraukti 20 centų ir paklausinėti kiekvieno rūkaliaus grupelėje, ar negalėtų parduoti vienos cigaretės – kaina maždaug tokia ir yra. Garantuotas dalykas – atsiras žmogus ar net du, kurie Jums padovanos cigaretę ir dar pridegs, centai liks Jums.

 • Ką daryti, jei gydytojas Jums paskyrė biblioterapiją (knygų skaitymo terapiją)?

Atsakymas: Nueiti į artimiausią viešąjį tualetą ir perskaityti, kas užrašyta ant sienų, durų ir pamėginti įsiminti bent vieną išminties „perliuką“.


Karikatūra sukurta Švedijoje viduramžiais. Prie jos yra prierašas: "Štai, kas atsitinka tiems, kurie vietoje pieno geria daug alaus".KAS YRA HUMORO TERAPIJA?

Humoro terapija nadoja šypsenos galią bei juoką skausmo gydymui.  Humoro terapija padeda Jums patiems atrasti būdus kaip juoktis ir šypsotis daugiau. Įprasta yra, kad juokai naudojami gydant vaikus, bet pastaruoju metu humoro terapija taikoma įvairaus amžiaus pacientams. Dauguma slaugytojų yra išmokusios prajuokinti tuos, kuriais jos rūpinasi, prižiūri. Mokslininkai tyrinėja, koks yra ryšys tarp proto ir kūno, ypač, kokios yra sąsajos su kūno gebėjimu sveikti. Manoma, kad juokas padeda keisti cheminius procesus smegenyse ir gali sustiprinti imuninę sistemą. Humoras gali padėti kontroliuoti situaciją ir padaryti ją labiau valdomą. Jis leidžia žmonėms išsivaduoti nuo baimių, streso, kas itin kenkia kūnui laikui bėgant. Humoras pagerina gyvenimo kokybę.

KADA PASITELKIAMA HUMORO TERAPIJA?

Bet kas gali naudoti humoro terapiją, taikyti ją prevenciškai ar kaip sudedamąją terapijos dalį bet kokios ligos gydymo atveju. Chroninės ligos turi neigiamą efektą nuotaikai ir pažiūroms, kas gali pabloginti ligos eigą. Humoro terapija padeda sumažinti negatyvius efektus ar nesveikumo pojūtį, kontrolės nebuvimą, bejėgiškumą, kas yra bendros problemos tokių susirgimų kaip vėžys atveju. Chroninių ligų atveju humoro terapija taip pat yra prevencinė priemonė. Humoro terapija padeda sumažinti stresą, kylantį iš bejėgiškumo būklės suvokimo, kai asmuo serga. Prižiūrimieji ligoniai ir tie, kurie jais rūpinasi gali praktikuoti humoro terapiją drauge, jie gali pagerinti abipusiai savo sveikatą tiesiog pasitelkdami juokus.

AR HUMORO TERAPIJA YRA SAUGI?

Humoro terapija yra visiškai saugi. Jūsų gydytojas yra linkęs pasitelkti bet kuriuos metodus naudodamasis humoro terapija, net tuomet, jei nežino, kokie yra specifiniai medicininiai privalumai kaip šios terapijos rezultatas. Kadangi tai nėra brangu, nerizikinga, nesunkiai prieinama, praktiškai nėra priežasčių, kodėl humoro terapija negalėtų būti taikoma. Visada pasisakykite gydytojui, jei taikote alternatyvią terapiją ar planuojate derinti alternatyvią terapiją prie jau jums taikomų medicininių procedūrų. Neišmintinga atsisakyti medicininės priežiūros ir pasikliauti vien alternatyvia terapija.
Pastaba: Dėl savo konkrečios situacijos įvertinimo, medicinio patarimo kreipkitės į Jus gydantį mediką.
Šaltinis: <https://www.uofmhealth.org/health-library/aa93107>, žr. 2019-11-09.


GUDRUČIO AGENTŪROS SKELBIMAI,

kreiptis padekimesau19@gmail.com

 • TURTUOLIO: Pirksiu blusą, siūlyti kartu su šunimi.
 • VIDUTINIOKO: Ieškau žmonos su auksiniais dantimis.
 • ELGETOS: Pirksiu lazdą, pagamintą iš dešros.
 • DARBDAVIO: Įdarbinsiu aukštos blondinės mamą, galinčią išnuomoti kambarį savo bute.
 • BEDARBĖS (19 metų amžiaus): Ieškau gerai apmokamo darbo. Viršininkas turi būti ne vyresnis kaip 30 metų, juodaplaukis, su nuosavu namu ir transporto priemone.
 • BEDARBIO: Profesija – „Alfonsas“. Galiu pateikti 6 šeimininkių rekomendacijas. Ieškau vietos pas gyventi mokančią moterį.
 • AUKLĖS (21 metų amžiaus): Vaiko tėvas turi būti ne žemesnis kaip 190 cm ūgio, dėmesingas ir paslaugus.
 • NARO: Išsinuomočiau vonios kambarį.

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

SENI GERI ANEKDOTAI

 ¤ Skambutis į reanimaciją:
– Sakykit, Jonaitis dar gyvas?
– Dar ne.


 ¤ Staiga iš psichiatrinės ligoninės išbėga žmogus su kėde, pamato einant nepažįstama senuką ir pradeda vytis. Senukas ima bėgti, ligonis iš paskos. Pavargo senukas, atsirėmė į medį ir galvoja, kas bus toliau. Pribėgęs ligonis mandagiai sako:
– Prašom sėstis!

 ¤ Ateina pas daktarę pacientas ir sako:
– Daktare, man kojos juoduoja!
– O plauti bandete? – paklausė daktarė.
– O tai padeda?

 ¤ – Daktare, jeigu valgysiu daug morkų, ar tikrai pagerės mano regėjimas?
– Aišku! Argi kada matėte triušį su akiniais?

 ¤ Operacineje chirurgas asistentui:
– Skalpelį. Spiritą. Agurką.

 ¤ Ateina seselė pas miegantį ligonį ir sako:
– Ligoni, laikas keltis, migdomųjų atnešiau.

 

¤ Ligoninėje:
– Sesele, man atrodo, jūs šiandien ne ta koja iš lovos išlipote...
– Kodėl gi?
– Jūs apsiavusi daktaro šliurėmis!

¤ Gydytojau kaip greitai įtraukti pilvą?

– Pasisukite nugara!

 ¤ Gydytojau mano vyras labai serga. Ką daryti?

– Visų pirma reikia nustatyti diagnozę. Nusirenkite ir parodykite, kur jam skauda.

 ¤ Garsus chirurgas sako ligoniui:

– Tai labai paprasta operacija. Po pusvalandžio jūs jau galėsite judinti kojas. Po valandos bėgiosite aplink lovą. O vakare pėsčiomis išeisite namo.

– O ar man galima nors per operaciją truputi pagulėti?

¤ O dabar, ligoni, sulenkite kelią...

– Į kokią pusę, daktare?

 ¤ Daktare, maldauju, nieko nuo manęs neslėpkite, net paties baisiausio! Sakykite, ar mano vyras po šito rankos lūžio dar kada nors galės plauti indus?

 ¤ Aš jums negaliu šių lašų parduoti be recepto.

– Kodėl?

– O jei jūs staiga apaksite?

– Nesijaudinkite, tokiu atveju aš negalėsiu jūsų rasti.

 Iš:http://gyvensena.sveikas.lt/lt/pries_senejima/juokas_gydo_anekdotai_apie_mus_ir_medikus/#


Iliustracija: autorė – Lolita Kalėda, šaltinis: Lolitos Kalėdos fb.Ypač greitas, bet veiksmingas testas: ar patiriate stresą?

Publikuota: 2016-04-01

 

Tai greitas testas, kuris padės nustatyti jūsų patiriamo streso lygį. Prieš atidarydami nuorodą atidžiai perskaitykite instrukcijas.

Ši nuotrauka buvo naudojama tyrinėti streso lygiui St. Mary ligoninėje.

Pažiūrėkite į du delfinus vandenyje. Delfinai yra visiškai vienodi. Moksliniai tyrimai įrodė, kad nepaisant to, kad delfinai vienas nuo kito nesiskiria, žmogus, kuris patiria daug streso mato daug skirtumų tarp šių delfinų.

Kuo daugiau skirtumų žmogus randa, tuo labiau jį kamuoja stresas.  Pažiūrėkite į paveikslėlį, jei iš karto pastebite daugiau nei 2 skirtumus, jums reiktų poilsio ir laiko sau. Pamatykite nuotrauką.Na kaip sekėsi? Ar jau reikia atostogų?! 

Iš: <http://www.technologijos.lt/p/spausdinti?name=S-52693>, žr. 2020-09-28.
JUOKAS – DALYKAS RIMTAS:
TESTAS „KUR JUMS GERIAU SEKASI – DARBE AR MEILĖJE?“


 
 ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

 1. Kuris kambarys Jums svarbiausias?

Svetainė                          3

Vonia                              0

Miegamasis                    6

Virtuvė                         10

 

 1. Ar esate pavydus?

Labai                              0

Nė trupučio                    7

Taip, bet to nerodau    10

Kartais                           4

 

 1. Ar Jūsų nuomone, rytinė mankšta būtina?

Taip, būtina                  10

Naudinga                       0

Labai varginanti           2

Nereikalinga                 1

 

 1. Ar mėgstate eiti į vakarėlius?

Taip                                 5

Kartais                            1

Ne                                    0

Tik jei aš jį rengiu         4

 

 1. Kaip Jūs geriausiai jaučiatės?

Su naminėmis šlepetėmis                        2

Su išeiginiais bateliais                             4

Su sporto avalyne                                    5

Basas                                                         0

 1. Kaip elgiatės, jei susipyksta Jūsų draugai?

Stoju į kurio nors pusę                            3

Palieku juos vienus, kad susitaikytų      6

Stengiuosi sutaikyti                                 0

 

 1. Koks sportas Jums labiausiai patinka?

Arklių                                                          5                       

Lengvosios atletikos                                   8

Plaukimas                                                   8

Dziudo                                                         6

 

 1. Ar Jūs už lygias vyrų ir moterų teises?

Taip                                                           6

Apie tai negalvoju                                    4

Nepripažįstu to                                         1

Stengiuosi tai įgyvendinti                      10

 

 1. Pasakoja „stiprų“ anekdotą, kaip Jūs elgiatės?

Palieku kompaniją                                    4

Lyg niekur nieko klausausi                      2

Piktinuosi                                                   6

Pats ką nors papasakoju                           5

 

 1. Kaip elgiatės pralaimėjęs kokį žaidimą?

Pareiškiu nusivylimą                               5

Juokiuosi išsavęs                                      9

Toliau žaidžiu                                           7

Baigiu žaisti                                              6

 

DABAR SUSKAIČIUOKITE TAŠKUS

 

 Jei surinkote iki 35 taškų: Žmogus, kuriam atidavėte širdį, gali būti tikras, kad Jums svarbiausia – meilė. Aišku, Jus domina su profesija susiję dalykai, tačiau svarbiausia Jums šeima. Be to, esate labai jausmingas, kiekvienas grubus žodis Jus žeidža, bet greitai ir atlyžtate... meilės vardan.
36-50 taškų: Moteris, surinkusi tiek taškų yra labiausiai geidžiama. Jeigu nebūtų tokių moterų, nebūtų ir jokių meilės nuotykių. Ištikimybė – ne pats stpriausias Jūsų charakterio bruožas. Kaip drugelis skraidote nuo vieno žiedo prie kito. Pagalvokite – ar Jums teko matyti seną drugelį?
51-65 taškai: Puikiai derinate savigarbą, norą daryti karjerą ir žavesį. Vis dėlto partneriui su Jumis bus sunku. Jam teks įprasti, kad jis – ne vienintelis Jūsų rūpestis.
Per 65 taškus: Sėkmė darbe – Jūsų gyvenimo tikslas. Su partneriu dažnai kalbatės apie asmeninę laisvę.

Griežtai draudžiama „Padėkime sau'19“ paskelbtą žodinę ir vaizdinę informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Padėkime sau'19“ kaip šaltinį.

 

 
PRENUMERUOKITE LEIDINĮ "PADĖKIME SAU'19":
KREIPKITĖS E-ADRESU This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.