"

Iki 2024 metų pabaigos PRISITAIKOME PRIE NAUJŲ APLINKYBIŲ IR MOKOMĖS. LEIDINYS IŠEIS REGULIARIAI. 

-----------------------------------------------------------------------------

SEMINARAS „AR FAKTAI, KONTAKTAI IR KOMUNIKACIJA PADEDA LAIMĖTI RINKOJE?“

2023 m. balandžio ½ d.

Papildoma tema: „APIE MELAGIENAS MELAGIO DIENOS PROGA“

 

TEMOS:

Komunikacijos vadyba 21 amžiaus aplinkoje

4 lygių komunikacijos tobulinimas pagal Don E. Schltzą

6 lygių komunikacijos tobulinimas pagal C.L. Caywoodą

Kaip pasiekti tikslines grupes? Komunikacijos planavimas pagal J. Ogdeną

Formulė 5R

4 dvipusės interneto komunikacijos valdymo modeliai

PRATYBOS: Ar kiekvienas šiais laikais gali būti žurnalistu?

 

MOKYMAI MIŠRAUS BŪDO, IŠ DALIES NUOTOLIU, vietų skaičius ribotas. Baigiamosios pratybos vyks seminaro metu.

Sėkmingai programą įsisavinusieji gaus kvalifikaciją patvirtinančius pažymėjimus, galiojančius ir visose kitose valstybėse, ne tik LR.

REGISTRACIJA iki 2023-03-25 e-adresu:

padekimesau19@gmail.com

Mokymai vykdomi pagal ERASMUS+ programos projektus

Nr. 2021-2-LT01-KA122-ADU-000041678 "SKAITMENIZACIJOS IŠŠŪKIAI: ŽINIŲ MAINAI TARP ATSKIRŲ KARTŲ – AUKŠTOS KVALIFIKACIJOS 55+ METŲ AMŽIAUS MOTERŲ, TURINČIŲJŲ MAŽIAU GALIMYBIŲ, MOKYMASIS VISĄ GVENIMĄ"/”CHALLENGES OF DIGITALIZATION: THE EXCHANGE OF KNOWLEDGE BETWEEN GENERATIONS – LIFELONG LEARNING FOR HIGHLY QUALIFIED WOMEN AGED 55+ WITH FEWER OPPORTUNITIES”

Nr. 2021-2-LT01-KA210-ADU-000045032 “55+ m. AMŽIAUS MOTERŲ ĮTRAUKTIS Į VISĄ GYVENIMĄ TRUNKANTĮ MOKYMĄSI SKAITMENINIŲ TRANSFORMACIJŲ APLINKOJE“/”INVOLVEMENT OF 55+ YEARS OLD WOMEN TO LIFE-LONG LEARNING IN THE ENVIRONMENT OF DIGITAL TRANSFORMATIONS“

Pateikiama autoriaus nuomonė

Europos Komisija neatsako už jokį galimą pateikiamos informacijos naudojimą

 

SIŲSKITE REDAKCIJAI

E-ADRESU Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. SAVO ANEKDOTUS, KURIE YRA IŠBANDYTI LAIKO IR NIEKADA NEPRARANDANTYS AKTUALUMO. BUS VERTINGI PRIZAI. ANEKDOTŲ PATEIKĖJAI GALĖS IŠLIKTI INKOGNITO, JEI TO PAGEIDAUS.

________________________

SKEIBIMAS

 

2023-01-03, 12:00 - 12:50 val. esate kviečiama/-as atvykti į

Lietuvos medicinos biblioteką adresu: Kaštonų g. 7, Vilnius.

Vyks leidinio „Padėkime sau'19“ penkerių metų gyvavimui skirtas renginys, bus pateikti du teminiai pristatymai:

1. Vadyba 21-ajame amžiuje: 3 "AR" formulė.

2. Informacinis biuletenis „Padėkime sau'19“  - Trojos arkliui prilygstanti priemonė, arba,

ATĖJAU< PAMAČIAU< NUGALĖJAU.

Taip pat bus pažymėti labdaros ir paramos fondo "Jaunasis tyrinėtojas" mokymus sėkmingai įvykdę ar besimokantys asmenys, įteikti  organizacijos mokymų baigimo pažymėjimai:

"Vadyba 21 amžiuje"/“Management for the 21st century”

"Pažangūs ir universalūs mokymo ir mokymosi metodai"/“Advanced and universal teaching, learning methods”

 

Bus paminėta ir ERASMUS+ programa, jos teikiama nauda NVO plėtrai, kt.

 Daugiau informacijos:

https://www.elta.lt/lt/pranesimai-spaudai/padekime-sau19-penkeri-metai-issukiu-ir-treti-metai-virtualioje-erdveje-236974

ir <https://www.leidinyssau.lt/fondas>; <https://www.leidinyssau.lt/info>

 

Kontaktams: e-paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Pateikiama autoriaus nuomonė

Europos Komisija neatsako už jokį galimą pateikiamos informacijos naudojimą

 

 

 

Labdaros ir paramos fondo “Jaunasis tyrinėtojas” 2022-05-31 pranešimas

Pagal „Erasmus+“  programą 2022-05-30 pradėtas projektas  "SKAITMENIZACIJOS IŠŠŪKIAI: ŽINIŲ MAINAI TARP ATSKIRŲ KARTŲ – AUKŠTOS KVALIFIKACIJOS 55+ METŲ AMŽIAUS MOTERŲ, TURINČIŲJŲ MAŽIAU GALIMYBIŲ, MOKYMASIS VISĄ GVENIMĄ"/”CHALLENGES OF DIGITALIZATION: THE EXCHANGE OF KNOWLEDGE BETWEEN GENERATIONS – LIFELONG LEARNING FOR HIGHLY QUALIFIED WOMEN AGED 55+ WITH FEWER OPPORTUNITIES”. Rezultatai tikėtini 2023 m. IV ketv.

Pateikiama autoriaus nuomonė

Europos Komisija neatsako už jokį galimą pateikiamos informacijos naudojimą

SKELBIAMA ATRANKA

2022-03-05

Labdaros ir paramos fondas „Jaunasis tyrinėtojas“ (toliau – Fondas) laimėjo du „Erasmus+” projektus, kofinansuojamus Europos Komisijos, ir skelbia viešą dalyvių atranką. Iki 2022-04-05, 12 val. Pretendentai/-ės motyvacinius laiškus kviečiami teikti e-adresu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savo e-laiškų temos eilutėje įrašykite “MOTYVACINIS LAIŠKAS”, kurį siųskite ne kaip pridedamą dokumentą, o spausdinkite e-laiško lange.

KOKIE TAI PROJEKTAI?

(1) KA122 „SKAITMENIZACIJOS IŠŠŪKIAI: ŽINIŲ MAINAI TARP ATSKIRŲ KARTŲ – AUKŠTOS KVALIFIKACIJOS 55+ METŲ AMŽIAUS MOTERŲ, TURINČIŲJŲ MAŽIAU GALIMYBIŲ, MOKYMASIS VISĄ GVENIMĄ“ – dveji mokymų kursai (trukmė – 9 dienų) Graikijoje. Projekto trukmė 2022-05-30 / 2023-10-30. Programą įvykdžiusieji gauna Europaso mobilumo sertifikatus.

(2) KA210 “55+ m. AMŽIAUS MOTERŲ ĮTRAUKTIS Į VISĄ GYVENIMĄ TRUNKANTĮ MOKYMĄSI SKAITMENINIŲ TRANSFORMACIJŲ APLINKOJE“ – dveji mokymų kursai (trukmė – 11 dienų) Graikijoje. Projekto trukmė 2022-04-10 / 2023-04-10. Programą įvykdžiusieji gauna Europaso mobilumo sertifikatus.

ATRENKAME PO 5 DALYVIUS/-ES KIEKVIENAM PROJEKTUI

ATRANKOS KRITERIJAI:

 1. Neatlygintinai atlikto darbo Fondo naudai apimtys ir svarba.
 2. Prisidėjimo prie Fondo veiklos apimtys.
 3. Fondui suteikta parama.
 4. Motyvacija mokytis ir keistis žiniomis bei patirtimi tarptautinėje aplinkoje.
 5. Gebėjimas aiškiai formuluoti savo tikslus bei poreikius.
 6. Galimybė neatlygintinai kurti intelektinius produktus ir sutikimas savo intelektinį indėlį perleisti Fondui projekto apimtyje.
 7. Vadybinė patirtis.
 8. Praktiniai įgūdžiai, turimos kvalifikacijos pagrindimas.
 9. Dalyvavimas edukaciniuose procesuose bet kuriuo lygiu, praktinė patirtis.
 10. Anglų ir kitų užsienio kalbų žinios.

PASTABA: abiejų projektų darbo grupės pagal pateiktuosius vertinimo kriterijus atrinks dalyvius. Pretendentams vertinti bus taikoma 10-balė sistema – kiekvieno atrankos kriterijaus, aukščiau išvardinto, vertinė išraiška yra 1 balas. Iš pretendentų tarpo bus atrinkti ir rezervistai, kurie keis projektų dalyvius tuo atveju, jei kuris nors negalės dalyvauti dalyje mokymų ar dėl objektyvių priežasčių pristigs potencialo projektų intelektinių produktų kūrybiniame procese.

__________________

2022-04-26  atranka baigta, dėkojame aktyviausiems. Rezultatai www.leidinyssau.lt/fondas

 

Gražaus likusio pavasario ir nuotaikingų vasaros atostogų! Rekomenduojamoji atostogų kryptis - Graikija. Neįgalieji, drąsiai reikalaukite kokybiškų atostogų su neprilygstamos kokybės paslaugomis, Jūs jų nusipelnėte pirmiausia.

!______________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

„PADĖKIME SAU'19“  išeis reguliariai. Dirbame tausojančiu režimu, norintieji papildomus puslapius susikuria patys, o pagrindinius  puslapius visada rasite Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje, kurioje yra sukurtas ir tarpbibliotekinių ryšių skyrius.

 

Medicininės genetikos centras įsikūręs Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Akušerijos ir chirurgijos (F) korpuse, 1 aukšte. Santariškių g. 2, LT-08661, Vilnius. El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Medicininės genetikos centro specialistų konsultacijai būtina iš anksto registruotis

telefonu +370 5 2365116 (darbo dienomis nuo 07:00 iki 15:00 val., pietų pertrauka 12:00 – 12:30).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„GEROVĖS PAGRINDAS YRA SVEIKATA“

Gyd. Dr JUOZAS ŽEMGULYS, 1933, p. 50-51

 

 • SENTI ŽMONĖS PRADEDA DAUG ANKSČIAU (PAV., MERGAITĖS APIE 30 METŲ)
 • SVEIKŲ IR DARBINGŲ VAIKŲ GALIMA LAUKTI TIK IŠ SVEIKŲ, SUBRENDUSIŲ, BET NEPERSENUSIŲ TĖVŲ
 • ALKOHOLIKŲ (GIRTUOKLIŲ) VAIKAI NERETAI BŪNA SILPNAPROČIAI, SERGA NERVŲ BEI PROTO LIGOMIS, SU NEGERAIS PALINKIMAIS
 • DIDELI GIRTUOKLIAI IR KRIMINALISTAI (NUSIKALTĖLIAI) NETURI TUOKTIS PATYS, NEI KITI SU JAIS VEDYBŲ DARYTI
 • NEPATARTINA TEKĖTI IR TOKIOMS, KURIŲ PER ANKŠTI DUBENS KAULAI, KURIŲ IŠKRYPĘ ĮVAIRŪS KAULAI AR LYTIES ORGANAI

Juozo Žemgulio rašytus straipsnius citavome „Padėkime sau‘19“ Nr. 11, 12, 13, šis žymus chirurgas ir visuomenininkas yra paskelbęs vertingų straipsnių įvairiomis medicinos, higienos, gydymosi namuose bei pacientologijos temomis.

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ASMENŲ SU NEGALIA LIETUVOJE (NE)MAŽĖJA

2021-03-17

„Padėkime sau'19“ klausimas, pateiktas 2021 m. kovo 15 d. LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM):

 

Per 5 metų laikotarpį nuo 2015 iki 2019 metų net 11,4 proc. išaugo vaikų, kuriems neįgalumas nustatytas pirmą kartą, skaičius, tai matome iš NDNT duomenų, todėl yra pagrindo teigti, kad neįgalių vaikų skaičius Lietuvoje didėja. Gauti ir 2020 m. statistiniai duomenys. Ar galite patikslinti, kiek iš 15259 neįgalių vaikų LR 2020 m. turėjo LR pilietybę ir kiek jų tarpe tų, kuriems neįgalumas nustatytas pirmą kartą? Taip pat pateikite duomenis, kiek iš viso neįgalių vaikų LR buvo 2017, 2018 ir 2019 m. Taip pat yra duomenys, jog net virš 56 proc. neįgaliųjų vaikų LR 2020 m. buvo reikalinga slauga arba priežiūra – ar galite informuoti, kokia lėšų suma šiems poreikiams tenkinti buvo skirta iš biudžeto ir kitų šaltinių 2020 m. ir kiek tiems patiems tikslams skirta jau 2021 m.? Jei galite nurodyti tik nacionalinio biudžeto ir savivaldybių lėšas, taip ir padarykite, tačiau ir nemažai įvairių projektų yra finansuojami būtent iš biudžeto – todėl LR SADM neabejotinai šią informaciją turi.

Atsakymas, gautas iš SADM 2021 m. kovo 16 ir 17 d.:

2017 m. neįgalumo lygis nustatytas 14 854, 2018 m. – 14 992, 2019 m. – 15 359 vaikams.

2020 m. slaugos ir priežiūros (pagalbos) išmokoms vaikams mokėti buvo panaudota apie 9 mln Eur (9.072.663).

2020 m. slaugos ir priežiūros  (pagalbos) tikslinėms kompensacijoms iš viso mokėti iš valstybės biudžeto savivaldybėms skirta 182 021 500 Eur.

2021 m. slaugos ir priežiūros  (pagalbos) tikslinėms kompensacijoms iš viso mokėti iš valstybės biudžeto skirta 192 234 000 Eur.

2020 m. pirmą kartą nustatytas neįgalumo lygis 1678 vaikams, pakartotinai  – 3804 vaikams. Visi vaikai turėjo Lietuvos Respublikos pilietybę.

Dėkojame už informaciją.

Daugiau: <https://www.kasmanpriklauso.lt>; <https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/viskas-vienoje-vietoje-parama-neigaliesiems>

Prašykite, kad artimieji nuolat skaitytų jums naujienas,o sprendimus priimkite patys.

IŠSAMIAU: <https://www.leidinyssau.lt/naudinga>; <https://www.leidinyssau.lt/info>

P.S. Žmogiškieji ištekliai – didžiausias šalies turtas ir vienintelė priemonė siekti nors kokio konkurencinio pranašumo kad ir mažiausioje rinkoje, pavyzdžiui, vieno kurio nors prekybos centro aptarnaujamame rajone, teritorijoje, nekalbant jau apie didesnes rinkas, kaip antai, miesto, regiono, ES ribų ir taip toliau, įskaitant, be abejo, ir www erdvę.

 ------------------------------------------------------

MĮSLĖ APIE LITERATŪROS LOBYNUS

 

TEISINGAI MĮSLĘ ĮMINUSIEJI GAUS APDOVANOJIMĄ,

Atsakymus siųskite į padekimesau19@gmail.com

iki 2022 m. rugpjūčio 1 d.

išsamiau: "Padėkime sau'19" Nr. 22(4)

///////////////////////////////

 

MĮSLĖ APIE KAUNO VEIKĖJAS: KĄ DABAR „DIRBA“, KUO UŽSIIMA

PLAGIATORĖS ...ŪTĖ IR ...YTĖ?

TEISINGAI MĮSLĘ ĮMINUSIEJI GAUS APDOVANOJIMĄ,

Atsakymus siųskite į padekimesau19@gmail.com

išsamiau: https://www.leidinyssau.lt/naudinga

---------------------------------------------------------------------

 

INFORMUOJA UŽIMTUMO TARNYBA

ŽEMĖLAPIS: rasite vietas, kur Jums bus suteikta pagalba

Užimtumo tarnyba sukūrė Socialinės pagalbos žemėlapį

 PRANEŠIMAS GAUTAS 2021-03-05, PASKELBTAS www „PADĖKIME SAU‘19“ 2021-03-05

 

 

Užimtumo tarnyba praneša, jog žmonės, kuriems yra aktuali

teisinė,

socialinė,

psichologinė pagalba ar

maitinimo,

apgyvendinimo,

medicininės paslaugos, -

nuo 2021 m. kovo 5 d. turės patogų visas šias sritis apimantį įrankį. Tai – Užimtumo tarnybos sukurtas Socialinės pagalbos žemėlapis. Naujas projektas padės darbo ieškantiems asmenims, kuriems reikalinga kompleksinė pagalba.

„Šį informacijos žemėlapį pirmiausia kūrėme galvodami apie Užimtumo tarnybos klientus, kuriems vien tik darbo pasiūlymas dažniausiai neužtikrina sklandaus grįžimo į darbo rinką – jiems būtina įvairialypė pagalba. Šiame žemėlapyje kaupiama informacija apie socialinės pagalbos tiekėjus norime pasidalinti su visais jos ieškančiaisiais, todėl projektas jau prieinamas viešai, mūsų interneto svetainėje“, – sakė Užimtumo tarnybos Priemonių įgyvendinimo organizavimo skyriaus vedėja Indrė Sevostjanova.

Tapti naujai startavusio projekto partneriais kviečiamos socialinę pagalbą teikiančios organizacijos. Tai padaryti jos gali pateikdamos savo duomenis šio projekto portale.

Socialinės pagalbos žemėlapis prieinamas internete be registracijos. Juo naudotis lengva ir patogu. Pasirinkus savivaldybę, pateikiama informacija, kokios organizacijos teikia socialinę pagalbą jos teritorijoje. Pažymėjus konkrečios paslaugos tipą, galima sužinoti, kur arčiausiai veikia organizacijos, galinčios padėti. Dar daugiau: pagal norimą raktinį žodį pateikiamos visos atitinkamoje srityje dirbančios organizacijos, o ieškant specifinei grupei teikiamų paslaugų – pavyzdžiui, asmenims su negalia, grįžusiems iš įkalinimo įstaigos ar kita – įdiegti detalios paieškos filtrai.

Šiuo žemėlapiu naudosis ir Užimtumo tarnybos specialistai, patariantys su kompleksinėmis problemomis susiduriantiems klientams, kad juos būtų galima nukreipti pas reikalingų paslaugų tiekėjus.

Socialinės pagalbos žemėlapis sukurtas įgyvendinant atvejo vadybos modelį, kuriame reikalingos koordinuotos, integruotos paslaugos, skirtos kompleksinių problemų turinčių asmenų pagalbai.

Dėkojame už informaciją

//////////////////////////////////////////////

 

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

„PADĖKIME SAU'19“ išeina kartą per mėnesį. Jei norite pasiskelbti, dovanoti, pasveikinti, prenumeruoti mūsų leidinio e-versiją (kaina – 3,5 euro už 6 numerius), praneškite el. adresu padekimesau19@gmail.com

 


 

FONDO „Jaunasis tyrinėtojas“ PRANEŠIMAS

2022 m. vykdomi individualūs mokymai jaunuoliams, rengiantiems socialinių mokslų krypties darbus, e. adresas pasiteiravimui: angelatraining09@gmail.com


Konkursas:

Kviečiame piešti karikatūras.

Rinkitės įvairias temas.

Siųskite redakcijai e. adresas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

BUS PRIZAI.

--------------------------------

 GUDRUČIO AGENTŪROS SKELBIMAI, kreiptis padekimesau19@gmail.com

 • TURTUOLIO: Pirksiu blusą, siūlyti kartu su šunimi.
 • VIDUTINIOKO: Ieškau žmonos su auksiniais dantimis.
 • ELGETOS: Pirksiu lazdą, pagamintą iš dešros.
 • DARBDAVIO: Įdarbinsiu aukštos blondinės mamą, galinčią išnuomoti kambarį savo bute.
 • BEDARBĖS (19 metų amžiaus): Ieškau gerai apmokamo darbo. Viršininkas turi būti ne vyresnis kaip 30 metų, juodaplaukis, su nuosavu namu ir transporto priemone.
 • BEDARBIO: Profesija – „Alfonsas“. Galiu pateikti 6 šeimininkių rekomendacijas. Ieškau vietos pas gyventi mokančią moterį.
 • AUKLĖS (21 metų amžiaus): Vaiko tėvas turi būti ne žemesnis kaip 190 cm ūgio, dėmesingas ir paslaugus.
 • NARO: Išsinuomočiau vonios kambarį.
 • EKS SEIMO NARIO: parduodu medį be lapų ir ieškau kas leis pasidaryti rakto nuo Seimo garažo durų dublikatą.
 • ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NAUDINGOS INFORMACIJOS, KURI ITIN DAŽNAI ATNAUJINAMA, GALITE RASTI ČIA:

https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/viskas-vienoje-vietoje-parama-neigaliesiems

PAPRAŠYKITE, KAD ARTIMIEJI NUOLAT SKAITYTŲ JUMS NAUJIENAS APIE GALIMĄ PARAMĄ, JŪS TURITE TAI ŽINOTI PIRMIEJI IR SPRENDIMUS PRIIMTI PATYS

___________________________________________________________

MĮSLĖ:

IŠ KUR CITATOS?

TEISINGAI ATSAKIUSIEJI GAUS PRIZĄ

Rašykite savo įžvalgas e. adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ir temos eilutėje įrašykite didžiosiomis raidėmis žodį MĮSLĖ.

„Gydytojui svarbu yra atspėti iš sykio, ko ligonis nori. (...) Visus sveikosios psichinės konstitucijos ligonius skirstome dviem nelygiom dalim: į A – tikrus ir B – netikrus ligonius. (...) Netikrieji ligoniai (B), arba  s i m u l i a n t a i, yra tie, kurie iš tikrųjų yra sveiki, o tik apsimeta esą nesveiki. Simuliantų daugiausia pasitaiko kalinių tarpe, bet retkarčiais pasitaiko ir kareivių, apdraustųjų kasose ir mokinių tarpe.

Viena mergaitė man pasakojo, kaip ji simliavusi būdama ligoninėje: stovėdavusi basa ant pilkų akmeninių grindų, kad tik kosėtų, kad tik ilgiau sirgtų. Gydytojui vizituojant darydavusi silpniausio ligonio išvaizdą. Mat, ji kaip sužinojusi, kad ją norį atleisti iš tarnybos, tuojau atsigulusi į logoninę ir norėjusi sirgti tol, kol būsianti surasta kita vieta. (...)

Tat yra vadinamieji daug užgaidų turintieji – u ž g a i d i n g i e j i  ligoniai. Kaip kekvieną jutimą jie jaučia padidėjusį, taip ir jų reikalavimai yra padidinti. Kartais tie reikalavimai būna labai keisti. Vienas, vos tik atvažiavęs į ligoninę, reikalauja ko skubiausiai jam dėti gipsą; antras, vidunaktyje alkį pajutęs, rėkia visam skyriui girdint, kad norįs valgyti, arba dar geriau – riešutų norįs; trečių reikalavimai pasidaro įžūlūs, nes juos lydi grasinimai personalui.

Kai kurių ligonių reakcijos yra tokios didelės, kad išeina iš normos ribų. Pvz., po hemorojaus operacijos guli pastyręs lovoje, nebevalgo, nebekalba arba sėdi išeinamojoje vietoje ištisomis valandomis, neklauso gydytojų, vaikščioja, šaukia, reikalauja morfio. (...)

Bet būna ir tokių, kurie ir savo pinigais gydosi, kurie leidžia paskutinį savo turtą. Gydosi viename skyriuje, pereina į antrą, trečią, kol apkeliauja visus skyrius, o tai dar ir į kitą ligoninę patenka. Jie išnaudoja savo teisę gydytis iki paskutinės dienos, jie gydosi ne savo pinigais. Ir galų gale iš ligoninės išeina dar nepasveikę. (...)

Elgesys arba taktika su histerikais ar kitais psichopatais įvairių gydytojų būna įvairus. (...) Tiesa, kartais nelengva būna susivaldyti, pvz., nenusijuokus, bet atsiminus, kad susivaldymas būtinai reikalingas, dažniausiai pavyksta tat padaryti. (...)

Vienoje ligoninėje ligonių būna daugiau vienų tipų, kitoje – kitų tipų, nelygu ligoninės pacientūra. Gali būti, kad kitose specialybėse yra kai kurių skirtumų, arba patys tipai stebimi kitoje proporcijoje, arba yra visai naujų, čia neminėtų tipų.“

P.S. Rašykite, mieli skaitytojai, papasakokite apie „visai naujus“ ir aukščiau nepaminėtus ligonių tipus... nekantriai laukiame e. adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Griežtai draudžiama „Padėkime sau'19“ paskelbtą žodinę ir vaizdinę informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Padėkime sau'19“ kaip šaltinį.