INFORMUOJA UŽIMTUMO TARNYBA

ŽEMĖLAPIS: rasite vietas, kur Jums bus suteikta pagalba

Užimtumo tarnyba sukūrė Socialinės pagalbos žemėlapį

 PRANEŠIMAS GAUTAS 2021-03-05, PASKELBTAS www „PADĖKIME SAU‘19“ 2021-03-05

 

 

Užimtumo tarnyba praneša, jog žmonės, kuriems yra aktuali

teisinė,

socialinė,

psichologinė pagalba ar

maitinimo,

apgyvendinimo,

medicininės paslaugos, -

nuo 2021 m. kovo 5 d. turės patogų visas šias sritis apimantį įrankį. Tai – Užimtumo tarnybos sukurtas Socialinės pagalbos žemėlapis. Naujas projektas padės darbo ieškantiems asmenims, kuriems reikalinga kompleksinė pagalba.

„Šį informacijos žemėlapį pirmiausia kūrėme galvodami apie Užimtumo tarnybos klientus, kuriems vien tik darbo pasiūlymas dažniausiai neužtikrina sklandaus grįžimo į darbo rinką – jiems būtina įvairialypė pagalba. Šiame žemėlapyje kaupiama informacija apie socialinės pagalbos tiekėjus norime pasidalinti su visais jos ieškančiaisiais, todėl projektas jau prieinamas viešai, mūsų interneto svetainėje“, – sakė Užimtumo tarnybos Priemonių įgyvendinimo organizavimo skyriaus vedėja Indrė Sevostjanova.

Tapti naujai startavusio projekto partneriais kviečiamos socialinę pagalbą teikiančios organizacijos. Tai padaryti jos gali pateikdamos savo duomenis šio projekto portale.

Socialinės pagalbos žemėlapis prieinamas internete be registracijos. Juo naudotis lengva ir patogu. Pasirinkus savivaldybę, pateikiama informacija, kokios organizacijos teikia socialinę pagalbą jos teritorijoje. Pažymėjus konkrečios paslaugos tipą, galima sužinoti, kur arčiausiai veikia organizacijos, galinčios padėti. Dar daugiau: pagal norimą raktinį žodį pateikiamos visos atitinkamoje srityje dirbančios organizacijos, o ieškant specifinei grupei teikiamų paslaugų – pavyzdžiui, asmenims su negalia, grįžusiems iš įkalinimo įstaigos ar kita – įdiegti detalios paieškos filtrai.

Šiuo žemėlapiu naudosis ir Užimtumo tarnybos specialistai, patariantys su kompleksinėmis problemomis susiduriantiems klientams, kad juos būtų galima nukreipti pas reikalingų paslaugų tiekėjus.

Socialinės pagalbos žemėlapis sukurtas įgyvendinant atvejo vadybos modelį, kuriame reikalingos koordinuotos, integruotos paslaugos, skirtos kompleksinių problemų turinčių asmenų pagalbai.

Dėkojame už informaciją

//////////////////////////////////////////////

 

 LR SADM 2021-03-03 INFORMUOJA:

PARAMA ASMENIMS SU NEGALIA 2021 m.

 • VAIKO PINIGAI       111 EUR
 • TIKSLINĖS KOMPENSACIJOS                 SLAUGOS IŠLAIDOMS NUO 228 EUR IKI 312 EUR; NUOLATINEI PRIEŽIŪRAI/PAGALBAI NUO 72 EUR IKI 132 EUR
 • KOMPENSACIJA AUTOMOBILIUI ĮSIGYTI AR PRITAIKYTI IKI 2560 EUR
 • BŪSTO PRITAIKYMAS ASMENIUI SU NEGALIA  IKI 6200 EUR IŠ VALSTYBĖS BIUDŽETO NUO 4133 EUR IŠ SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO
 • BŪSTO PRITAIKYMAS VAIKUI SU NEGALIA       IKI 6000 EUR IŠ VALSTYBĖS BIUDŽETO; IKI 2000 EUR IŠ VALSTYBĖS BIUDŽETO TECHNINĖS PAGALBOS PRIEMONĖS
 • DARBO VIETOS STEIGIMUI IR PRITAIKYMUI      IKI 19 900 EUR

DAR SYKĮ APIE GALIMAS PARAMAS 2021 METAIS

Dėmesio, dėmesio! Valdžia vis dar dalina pinigus!

2021-03-04

 

Parama ligos atveju, išlaidas mokyklinuko vaiko parengimo mokyklai, būsto išlaikymo, pavyzdžiui, apmokėjimui už sunaudotą vandenį, šildymo kompensacija, gali taip pat Jums teisėtai priklausyti. kai kuriais laimingais kontaktų su vietos savivaldos tarnautojais atvejais galite, bet nebūtinai, gauti lėšų įsiskolinimams padengti, kita parama iš socialinės paramos skyriaus savivaldybėje, kur registruota Jūsų gyvenamoji vieta taip pat galimai Jums teisėtai priklauso, pavyzdžiui, teisė į socialinį būstą, laisvalaikio turiningą leidimą, pasimankštinimą, nemokami drabužiai, avalynė, maistas, neįgaliojo vežimėlis ar kita įranga. APIE GALIMYBES DOMĖKITĖS SAVO SAVIVALDYBĖS SOCIALINĖS PARAMOS SKYRIUOSE ir NDNT, pas šeimos gydytojus, socialinius darbuotojus, kurie jus galimai aptarnauja, kai kurios susijusios informacijos gali suteikti Užimtumo tarnybos specialistai, vaistininkai, prekybos sektoriaus žmonės, be to – tokias pat problemas kaip Jūs patiriantieji asmenys, tačiau būtina sąlyga yra abipusis noras keistis informacija, priimtinu bendravimo būdu PRIVALOTE bendrauti ir su kitais tuo pačiu atsimindami, JOG KIEKVIENO NEĮGALIOJO SITUACIJA YRA INDIVIDUALI IR KAS YRA SVARBIAUSIA – AKYLAI SKAITYKITE KĄ PASIRAŠOTE, jei vis dar turite parašo teisę, jei ne – taip pat PRIVALOTE ŽINOTI SAVO TEISES, pavyzdžiui, kad parama skiriama būtent Jums, o ne mielai kinezeterapeutei bei globėjai, rūpintojai ir tikrai ne paslaugiai kaimynei, galimai periodiškai užsukančiai pasiimti Jums skirtų vaistukų nuo nemigos ar įtampos. Patarimas yra paprastas – nusikratykite balasto ir nemokėkite už tai, kas Jums priklauso nemokamai ar mokamai tik iš dalies, pavyzdžiui, reabilitacijos paslaugos.

Daugiau skaitykite čia: <https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/viskas-vienoje-vietoje-parama-neigaliesiems>; <https://socmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/socialine-parama-kas-man-priklauso>, žr. 2021-03-04; IŠSAMIAU žr. 2020-11-12 publikaciją „KARANTINO METU – PARAMA” „Padėkime sau‘19“ 2020 m. Nr. 18 ir <https://www.leidinyssau.lt/naudinga>; taip pat žr. 2021-02-12 publikaciją „Kur kreiptis ir kur dar įmanoma nors ką nors gauti už dyką ar beveik dykai ir kur jau galima užsiimti eilę“ <https://www.leidinyssau.lt/info>.  

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

VMI INFORMUOJA, labdaros ir paramos fondas „Jaunasis tyrinėtojas“ nukreipia:

AR NE PUIKI PROGA PASIVAIKŠČIOTI KARANTINO SĄLYGOMIS IKI ARTIMIAUSIO VMI SKYRIAUS?

2021-03-02

PRIERAŠAS: 2021-03-03 VMI SKYRIŲ DURYS LANKYTOJAMS DAR NEBUVO ATVIROS. PRIEŠ EIDAMI IKI JŲ BŪTINAI SKAMBINKITE VMI IR TARKITĖS DĖL VIZITO LAIKO, VIETOS, APLINKYBIŲ.

2021 m. galite, jei norite, skirti 1,2 proc. savojo GPM labdaros ir paramos fondui „Jaunasis tyrinėtojas“. Mielai priimsime ir kaupsime, naudosime išimtinai kilniems tikslams. Štai rekvizitai:

Įmonės kodas 292020010

AB „Citadele banka“ Lietuvos filialas, fil. kodas 304940934

Sąskaitos Nr. LT477290099057993275                   SWIFT kodas 304940934

2021 m. prašymus pervesti pajamų mokesčio dalį — Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI) yra FR0512 forma — teikti galite vis dar popieriuje, tačiau tai galima daryti ir elektroniniu būdu — per VMI Elektroninio deklaravimo sistemą, vadinamąją EDS.

VMI ŠIAIS METAIS KOVO 2d. PRANEŠA:

„Savo ruožtu Valstybinė mokesčių inspekcija, skatindama pajamų mokesčio dalį skirti elektroniniu būdu, užtikrins specialistų pagalbą visiems prašymus teikiantiems gyventojams (ir/ar gyventojų  grupėms). Prašymai pervesti pajamų mokesčio dalį teikiami iki gegužės 4 d. imtinai.

Aktualią informaciją, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus bei parsisiuntimui skirtas VMI parengtas vizualines priemones galite rasti ir specialioje VMI svetainės skiltyje, kuri bus nuolat pildoma.

Kilus papildomiems klausimams, visuomet galite kreiptis į VMI specialistus atvykdami į artimiausią klientų aptarnavimo skyrių ar paskambinę telefonu 1882 / +370 5 260 5060“.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

-----------------------------------------

„PADĖKIME SAU'19“ NR. 22(4) išeis 2021 m. kovo antrojoje pusėje.

 

„PADĖKIME SAU'19“ išeina kartą per mėnesį. Jei norite pasiskelbti, dovanoti, pasveikinti, prenumeruoti mūsų leidinio e-versiją (kaina – 3,5 euro už 6 numerius), praneškite el. adresu padekimesau19@gmail.com

 


 

FONDO „Jaunasis tyrinėtojas“ PRANEŠIMAS

2021 m. vykdomi individualūs mokymai jaunuoliams, rengiantiems socialinių mokslų krypties darbus, e. adresas pasiteiravimui: angelatraining09@gmail.com


Konkursas:

Kviečiame piešti karikatūras.

Rinkitės įvairias temas.

Siųskite redakcijai e. adresas This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

BUS PRIZAI.

--------------------------------

 GUDRUČIO AGENTŪROS SKELBIMAI, kreiptis padekimesau19@gmail.com

 • TURTUOLIO: Pirksiu blusą, siūlyti kartu su šunimi.
 • VIDUTINIOKO: Ieškau žmonos su auksiniais dantimis.
 • ELGETOS: Pirksiu lazdą, pagamintą iš dešros.
 • DARBDAVIO: Įdarbinsiu aukštos blondinės mamą, galinčią išnuomoti kambarį savo bute.
 • BEDARBĖS (19 metų amžiaus): Ieškau gerai apmokamo darbo. Viršininkas turi būti ne vyresnis kaip 30 metų, juodaplaukis, su nuosavu namu ir transporto priemone.
 • BEDARBIO: Profesija – „Alfonsas“. Galiu pateikti 6 šeimininkių rekomendacijas. Ieškau vietos pas gyventi mokančią moterį.
 • AUKLĖS (21 metų amžiaus): Vaiko tėvas turi būti ne žemesnis kaip 190 cm ūgio, dėmesingas ir paslaugus.
 • NARO: Išsinuomočiau vonios kambarį.
 • EKS SEIMO NARIO: parduodu medį be lapų ir ieškau kas leis pasidaryti rakto nuo Seimo garažo durų dublikatą.
 • ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NAUDINGOS INFORMACIJOS, KURI ITIN DAŽNAI ATNAUJINAMA, GALITE RASTI ČIA:

https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/viskas-vienoje-vietoje-parama-neigaliesiems

PAPRAŠYKITE, KAD ARTIMIEJI NUOLAT SKAITYTŲ JUMS NAUJIENAS APIE GALIMĄ PARAMĄ, JŪS TURITE TAI ŽINOTI PIRMIEJI IR SPRENDIMUS PRIIMTI PATYS

___________________________________________________________

MĮSLĖ:

IŠ KUR CITATOS?

TEISINGAI ATSAKIUSIEJI GAUS PRIZĄ

Rašykite savo įžvalgas e. adresu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ir temos eilutėje įrašykite didžiosiomis raidėmis žodį MĮSLĖ.

„Gydytojui svarbu yra atspėti iš sykio, ko ligonis nori. (...) Visus sveikosios psichinės konstitucijos ligonius skirstome dviem nelygiom dalim: į A – tikrus ir B – netikrus ligonius. (...) Netikrieji ligoniai (B), arba  s i m u l i a n t a i, yra tie, kurie iš tikrųjų yra sveiki, o tik apsimeta esą nesveiki. Simuliantų daugiausia pasitaiko kalinių tarpe, bet retkarčiais pasitaiko ir kareivių, apdraustųjų kasose ir mokinių tarpe.

Viena mergaitė man pasakojo, kaip ji simliavusi būdama ligoninėje: stovėdavusi basa ant pilkų akmeninių grindų, kad tik kosėtų, kad tik ilgiau sirgtų. Gydytojui vizituojant darydavusi silpniausio ligonio išvaizdą. Mat, ji kaip sužinojusi, kad ją norį atleisti iš tarnybos, tuojau atsigulusi į logoninę ir norėjusi sirgti tol, kol būsianti surasta kita vieta. (...)

Tat yra vadinamieji daug užgaidų turintieji – u ž g a i d i n g i e j i  ligoniai. Kaip kekvieną jutimą jie jaučia padidėjusį, taip ir jų reikalavimai yra padidinti. Kartais tie reikalavimai būna labai keisti. Vienas, vos tik atvažiavęs į ligoninę, reikalauja ko skubiausiai jam dėti gipsą; antras, vidunaktyje alkį pajutęs, rėkia visam skyriui girdint, kad norįs valgyti, arba dar geriau – riešutų norįs; trečių reikalavimai pasidaro įžūlūs, nes juos lydi grasinimai personalui.

Kai kurių ligonių reakcijos yra tokios didelės, kad išeina iš normos ribų. Pvz., po hemorojaus operacijos guli pastyręs lovoje, nebevalgo, nebekalba arba sėdi išeinamojoje vietoje ištisomis valandomis, neklauso gydytojų, vaikščioja, šaukia, reikalauja morfio. (...)

Bet būna ir tokių, kurie ir savo pinigais gydosi, kurie leidžia paskutinį savo turtą. Gydosi viename skyriuje, pereina į antrą, trečią, kol apkeliauja visus skyrius, o tai dar ir į kitą ligoninę patenka. Jie išnaudoja savo teisę gydytis iki paskutinės dienos, jie gydosi ne savo pinigais. Ir galų gale iš ligoninės išeina dar nepasveikę. (...)

Elgesys arba taktika su histerikais ar kitais psichopatais įvairių gydytojų būna įvairus. (...) Tiesa, kartais nelengva būna susivaldyti, pvz., nenusijuokus, bet atsiminus, kad susivaldymas būtinai reikalingas, dažniausiai pavyksta tat padaryti. (...)

Vienoje ligoninėje ligonių būna daugiau vienų tipų, kitoje – kitų tipų, nelygu ligoninės pacientūra. Gali būti, kad kitose specialybėse yra kai kurių skirtumų, arba patys tipai stebimi kitoje proporcijoje, arba yra visai naujų, čia neminėtų tipų.“

P.S. Rašykite, mieli skaitytojai, papasakokite apie „visai naujus“ ir aukščiau nepaminėtus ligonių tipus... nekantriai laukiame e. adresu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Griežtai draudžiama „Padėkime sau'19“ paskelbtą žodinę ir vaizdinę informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Padėkime sau'19“ kaip šaltinį.

 

 

 


Paslaugos.lt